Poštovani roditelji, dragi učenici!

Od 28. ožujka do 7. travnja 2024. traju proljetni praznici za učenike.

Redovita nastava počinje u ponedjeljak, 8. travnja 2024. prema redovitom rasporedu sati – B tjedan.

Svim učenicima i njihovim obiteljima čestitam Uskrs i želim im da se dobro odmore!

Ravnatelj:Anđelko Bošnjak, prof

Prijave za upis u 1. razred osnovne škole

za školsku godinu 2024./2025.

Poštovani roditelji/skrbnici!

Donesena je odluka da se ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole na razini Varaždinske županije provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole.

Dana 22. veljače 2024.g.otvaraju se prijave za redovan upis u prvi razred osnovne škole. Roditelji su obvezni preko poveznice   https://osnovne.e-upisi.hr/  podnijeti prijavu za upis svog djeteta u prvi razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine. U sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi se preko portala e-Građani.

Prijave za upis djece s već utvrđenim teškoćama su otvorene  ranije, od 1. veljače 2024.g. do  31. ožujka 2024.g.

Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti u utorak, 27. veljače 2024. na broj telefona 099 28 59 235 radi dolaska u matičnu školu Novi Marof gdje će se  prijava za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Sve ostale informacije bit će pravovremeno objavljene na mrežnim stranicama škole.

OBAVIJEST upis u prvi razred.pdf

ŠTO TREBATE ZNATI O HITNOJ MEDICINSKOJ SLUŽBI?

Autor: Danijela Koren, 12. 2. 2016.

Predavanje u školskoj knjižnici OŠ Novi Marof 8. i 9. veljače 2016.

S obzirom na to da naši učenici od početka školske godine marljivo grade svoje znanje iz prve pomoći, odlučili smo organizirati predavanje i radionicu u sklopu projekta Što trebate znati o Hitnoj medicinskoj službi i za sve djelatnike naše škole. Neobaviještenost velikog broja stanovnika u Varaždinskoj županiji o radu Hitne medicinske službe ukazala je na to da je potrebno osmisliti projekt kojim će se javnost senzibilizirati za djelatnosti Hitne medicinske službe. Pokrenuli su ga djelatnici Zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije.

Poznavanje njihova načina rada vrlo je važno zbog toga što pravilnom i brzom reakcijom možemo omogućiti njihov brži dolazak i bolju pripremljenost prije samog dolaska do unesrećene osobe. Na taj način možemo nečijem djetetu, majci, ocu, bratu ili sestri spasiti život. Zavod za hitnu medicinu Varaždinske županije organizira tečajeve i predavanja prema odazivu odnosno zahtjevima gradova, općina i škola na području naše županije. Provode ih educirani i ovlašteni zdravstveni djelatnici. Podučavaju stanovništvo o tome kada trebamo zvati Hitnu medicinsku službu, što će nas pitati dispečer, kako s njim razgovarati, ali i zašto je to važno. Našoj školi donijeli su i plakate koji su kao sastavni dio projekta dobili odobrenje Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu kao preventivna mjera i sa zadaćom podizanja razine educiranosti stanovništva.

Najljepše zahvaljujemo gospodinu Zoranu Ognjanoviću, gospođi Lidiji Benko i gospodinu Nedjeljku Kopjaru na korisnim savjetima i znanju koje su nam prenijeli, ali i na tome što su nam skrenuli pozornost na važnost dobivenih informacija o Hitnoj medicinskoj službi koje pridonose njihovu kvalitetnijem radu. Želimo im puno uspjeha i u budućnosti.