Prijave za upis u 1. razred osnovne škole

za školsku godinu 2024./2025.

Poštovani roditelji/skrbnici!

Donesena je odluka da se ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole na razini Varaždinske županije provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole.

Dana 22. veljače 2024.g.otvaraju se prijave za redovan upis u prvi razred osnovne škole. Roditelji su obvezni preko poveznice   https://osnovne.e-upisi.hr/  podnijeti prijavu za upis svog djeteta u prvi razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine. U sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi se preko portala e-Građani.

Prijave za upis djece s već utvrđenim teškoćama su otvorene  ranije, od 1. veljače 2024.g. do  31. ožujka 2024.g.

Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti u utorak, 27. veljače 2024. na broj telefona 099 28 59 235 radi dolaska u matičnu školu Novi Marof gdje će se  prijava za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Sve ostale informacije bit će pravovremeno objavljene na mrežnim stranicama škole.

OBAVIJEST upis u prvi razred.pdf

Četiri nagrade na natječaju MOJA PRVA KNJIGA 2013.

Autor: Darinka Smoljanec, 14. 10. 2013.

U četvrtak, 26. rujna 2013. godine u Karlovcu je održana završna priredba natječaja MOJA PRVA KNJIGA 2013. Učenici Osnovne škole Novi Marof  uz vodstvo mentorice, učiteljice razredne nastave, Ljiljane Mihaljek osvojili su čak četiri nagrade.

Prvu nagradu, tiskanje slikovnice VODENI SVIJET, osvojio je FRANJO HORVAT učenik 6.c razreda.

Drugu nagradu osvojio je MARTIN KLJUČARIĆ,učenik 5.D razreda, slikovnicom IZGUBLJENA VREĆA ŽELJA.

Treća nagrada pripala je JURICI HORVATU,učeniku 5.D razreda, za slikovnicu SIVE PAHULJE.

KARLI ĐAKMANEC,učenici 5.D razreda, dodijeljena je posebna nagrada za vješto oslikanu i napisanu slikovnicu SARA.

Mladi nadareni novomarofski pisci i ilustratori dostojno su predstavili ne samo Školu već i Varaždinsku županiju.

Čestitamo!

MOJA PRVA KNJIGA je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović.
Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Na 9. natječaj "Moja prva knjiga" stiglo je ukupno 685 dječjih autorskih slikovnica, što je najviše do sada!Uz članove žirija, a to su ove godine bili književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović te suradnici iz CNS-a Romana Leko, Matea Šabić Sabljić, Antonia Begušić, Mihaela Prišlić i Vanja Kiseljak, slikovnice su također pregledale i preporučile Ana Kompari i Darinka Sović, knjižničarke Dječje knjižnice Vladimira Nazora iz Zagreba. Kvaliteta radova u odnosu na protekle godine toliko je porasla da nikada nije bilo teže izabrati najbolje od velikog broja originalnih, zanimljivih, vješto napisanih i oslikanih slikovnica. Zato je ove godine uz 10 prvih nagrada dodijeljen velik broj drugih, trećih i posebnih nagrada.

Svečanost dodjele nagrada održana je u Gradskom kazalištu Zorin dom u Karlovcu gdje je za nagrađene učenike, njihove mentore i roditelje održan zanimljiv glazbeno-scenski program.