O projektu

“Read your way to better English” školski je projekt koji se provodi koristeći digitalnu knjižnicu Oxford Reading Club s više od 700 naslova e-knjiga. Cilj ovog školskog projekta je potaknuti učenike na čitanje na stranom jeziku, razviti kod učenika naviku i ljubav prema čitanju. Učenici osnovnih i srednjih škola te njihovi profesori engleskog jezika imaju priliku koristiti novu, digitalnu knjižnicu Oxford Reading Club i sudjelovati na interaktivnim i korisnim radionicama čiji je cilj promicanje čitalačke pismenosti kod mladih. Čitalačka je pismenost temelj uspjeha u svim predmetnim područjima, preduvjet aktivnom životu i izravno je povezana s cjeloživotnim učenjem. Sudjelovanjem u projektu ulažemo u budućnost naših školaraca.

Što je Oxford Reading club

Oxford Reading Club je nova, digitalna knjižnica koja sadrži više od 700 stupnjevanih lektira na engleskom jeziku prilagođenih za sve uzraste i razine znanja engleskog jezika. Digitalna knjižnica se može koristiti bilo gdje i bilo kada, a za pristup svim naslovima potrebno je samo upisati digitalni kod.

Voditelj / koordinator projekta u Osnovnoj školi Novi Marof u šk.godini 2023./2024. je učiteljica engleskog jezika Simona Mesić, prof. engleskog jezika i književnosti i pedagogije, koja također uređuje i ovaj kutak!

15.12.2023.

U školskoj godini 2023./2024. projekt Read Your way to Better English provodimo u 5.a razredu. Učenici su ovo shvatili kao jedan novi izazov te su mu pristupili s radošću i uzbuđenjem. Nakon što smo podijelili kodove, nekoliko sati proveli smo istražujući digitalnu knjižnicu, naslove koje ona sadrži i mogućnosti koje svaka priča nudi (čitanje, slušanje, zadaci razumijevanja).

Učenici su izdvojili više naslova koji su im zanimljivi, no, obzirom da nam se približava vrijeme blagdana, odabrali smo priču koju ćemo pročitati u prvom polugodištu: It's Christmas! , by Paul McGuire.

Sljedećih nekoliko sati proveli smo u slušanju i čitanju priče, razgovoru o njoj, te u usporedbi božićne tradicije u zemljama širom svijeta.

Na kraju, odlučili smo izraditi plakate kojima ćemo sumirati najzanimljivije dijelove priče. Učenici 5.a dali su sve od sebe i izradili zaista divne plakate kojima smo ukrasili projektni pano u našoj učionici. Pogledajte fotografije i uvjerite se sami!

10.3.2024.

Učenici 5.a razreda sve više koriste digitalnu knjižnicu! Sami je istražuju, biraju i čitaju djela te rješavaju zadatke za provjeru razumijevanja i igraju igrice koje se nalaze uz djela!

Ovoga puta, potaknuti novim nastavnim predmetima koje su dobili u 5. razredu, odabrali su djelo EARTH. Čitali su, slušali, raspravljali, rješavali, igrali....na kraju su se podijelili u skupine i odabrali teme kojima će se baviti. Dodatno su istražili svoje teme, napravili sažetke, pripremili ilustracije i izradili prekrasne plakate kojima smo ukrasili našu učionicu!

Plakati su pobudili zanimanje njihovih vršnjaka iz ostalih razreda te sa zadovoljstvom možemo reći da bi se broj sudionika projekta dogodine mogao značajno povećati! U nastavku pogledajte nekoliko fotografija, a mi jurimo dalje; već biramo sljedeći naslov!

5.4.2024.

Nastavljamo s učenjem i razvijanjem čitalačke pismenosti na engleskom jeziku uz Oxford Read and Discover! Nakon što smo dobro proučili Zemlju, vinuli smo se u zrak, istraživali nebo, zvijezde i planete, noć i dan...ponovili smo stvari koje smo možda već i čuli, naučili puno novih stvari, riješili puno zadataka, naučili puno novih riječi na engleskom jeziku i, što je najvažnije, pritom smo se, po običaju, odlično zabavili! Vrijedni petaši i ovog su puta napravili prekrasne plakate kojima smo ukrasili zid naše učionice. Sretni smo što primjećujemo da i učenici drugih razreda sa zanimanjem proučavaju nove plakate svaki put kad uđu u učionicu. Na taj način i napi petaši pomažu drugim učenicima u učenju i otkrivanju fascinantnog svijeta oko nas. Reading takes you places!

EArth

čitaju raznovrsna djela. Ovoga puta odlučili smo vam pokazati prekrasne plakate koje su učenici izradili nakon što su pročitali knjigu Earth i riješili sve EArth

Kako vrijeme prolazi, učenici 5.a razreda sve više istražuju digitalnu knjižnicu i čitaju raznovrsna djela. Ovoga puta odlučili smo vam pokazati prekrasne plakate koje su učenici izradili nakon što su pročitali knjigu Earth i riješili sve zadatke za razumijevanje tekstazadatke za razumijevanje teksta